Znajdź swoje wymarzone studia w Warszawie

Zarządzanie – SGGW – zasady rekrutacji – 2022/2023 rok

Zarządzanie – SGGW – zasady rekrutacji – 2022/2023 rok
Zasady rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie na SGGW na rok 2022/2023

Szczegółowe zasady rekrutacji i punktowania poszczególnych przedmiotów zdawanych na maturze w celu dostania się na zarządzanie na SGGW są dostępne w ramach zasad rekrutacji SGGW. Uczelnia stara się dostosować do obecnego programu nauczania w szkołach średnich i co jakiś czas wprowadza drobne zmiany w kwestii terminów rekrutacji i punktowania poszczególnych przedmiotów. Dlatego też osoby chcące kandydować na uczelnię powinny systematycznie odwiedzać jej stronę internetową. Podstawowym warunkiem przystąpienia do studiów I stopnia jest wynik na świadectwie maturalnym. Zobacz program studiów na kierunki zarządzanie

Studia I i II stopnia

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi edukację na kierunku zarządzanie w formie studiów I oraz II stopnia. W przypadku studiów I stopnia kluczowe znaczenie ma świadectwo maturalne. Najwyżej punktowany przedmiot to matematyka. Oprócz tego punkty przyznawane są również za język obcy, język polski, geografię, wiedzę o społeczeństwie lub historię. Studia II stopnia podczas rekrutacji wymagają dyplomu studiów I stopnia na kierunku: zarządzanie, ekonomia, finanse i rachunkowość, logistyka, administracja lub inżynieria produkcji. Na absolwentów nie wymienionych powyżej kierunków czeka tekst kompetencji, który ocenia możliwości przystąpienia do studiów II stopnia. Dodatkowo brana pod uwagę jest również średnia ocen ze studiów I stopnia.

Opinie o SGGW

Pod adresem Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – opinie można znaleźć realne opinie wystawione przez osoby, które studiowały ten kierunek lub są w jego trakcie. Opinie pozwalają lepiej zapoznać się z programem nauczania i dowiedzieć się o najważniejszych aspektach związanych z uczelnią.

Opis studiów na kierunku zarządzanie na SGGW

Zarządzanie na SGGW obejmuje takie zagadnienia jak: statystyka, finanse przedsiębiorstwa, prawo, mikroekonomia, makroekonomia, marketing czy rachunkowość. Tak szeroki program nauczania w kompleksowy sposób przygotowuje do podjęcia pracy i zarządzania zespołem. Studia nastawione są w głównej mierze na zdobywanie praktycznych kompetencji i przygotowują do pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach.

Program studiów/czego się nauczysz?

Zarządzanie na SGGW to kierunek studiów, który pozwala zdobyć takie kompetencje jak:

  • Zarządzanie zespołem
  • Zdobywanie i analizowanie informacji
  • Budowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa
  • Analiza otoczenia rynkowego
  • Podejmowanie kluczowych decyzji dla firmy
  • Motywowanie pracowników do wykonywania zadań

Informacje o kierunku Zarządzanie na 40 uczelniach w Warszawie

 

Zarządzanie na SGGW - studia podyplomowe z zarządzania

Kierunek: Zarządzanie Nieruchomościami
Czas trwania: 2 semestry
Cena: 3500 zł

Jaki jest cel studiów?

Podczas tych trwających rok studiów zostanie nie tylko usystematyzowana wiedza, ale także poszerzona o olejne zagadnienia związane z zarządzaniem nieruchomościami. To zarówno pojęcia związane z samym zarządzaniem jak i prawnymi aspektami. Studia mają przygotować przyszłych lub obecnych pracowników zajmujących się doradztwem nieruchomościami. Zajęcia są przeprowadzane przez osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Jakie umiejętności można zdobyć?

Zarządzanie nieruchomościami wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego kluczowe jest tutaj przeprowadzenie analizy stanu technicznego i kondycji finansowej  nieruchomości. Dzięki temu pracownicy mogą realni ocenić nie tylko jej wartość, ale także doradzić jakie może być przeznaczenie danego obiektu. W branży nieruchomości często dochodzi do wielu nadużyć ze strony inwestorów, dlatego kluczowa jest znajomość pojęć prawnych. Prognoza oraz eliminacje zagrożeń to kolejne z umiejętności jakie można zdobyć.

Program studiów na kierunku podyplomowym Zarządzanie nieruchomościami - SGGW

Kierunek: Zarządzanie Środowiskiem i gospodarką odpadami
Czas trwania: 2 semestry
Cena: 4200 zł

Dla kogo są te studia?

Pojęcia związane z ochroną środowiska z roku na rok przyciągają coraz więcej osób. Konieczność podejmowania zdecydowanych kroków związanych z ochroną naszej planety to dla nich priorytet. Studia podyplomowe są skierowane dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić wiedzę oraz poszerzyć ją w danych kierunkach. To także doskonała opcja, żeby podnieść obecne kwalifikacje dla osób już pracujących w zawodzie.

Jaką pracę można podjąć po tym kierunku?

Zarządzanie Środowiskiem oraz gospodarką odpadami to kierunek, który jest przeznaczony dla przyszłych pracowników takich jak: technik identyfikacji zagrożeń środowiska, eko doradca, eko specjalista ds. Ochrony środowiska, specjalista ds. Zarządzania odpadami oraz innych. W czasie studiów zdobędzie się takie umiejętności jak: prognozowanie zagrożeń i ich zapobieganie, wiedza z zakresu zarządzania odpadami, sporządzanie dokumentacji, realizacja szkoleń w zakresie ochrony środowiska i wiele innych.

Program studiów na kierunku podyplomowym Zarządzanie środowiskiem i gospodarką odpadami - SGGW

Data publikacji: 15-02-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Zarządzanie w Warszawie - Zasady rekrutacji

Filmy - Zarządzanie

8 zasad zarządzania czasem

Zarządzanie

Zarządzanie na UW

Jak motywować zespół