Zasady rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie na PW na rok 2022/2023
W celu poznania wszystkich zasad związanych z rekrutacją na kierunek zarządzanie na Politechnice Warszawskiej należy przejść do zasad rekrutacji PW. Mimo, że zasady rekrutacji w większości przypadków się nie zmieniają diametralnie to warto śledzić informacje dostępne na stronach uczelni. Każdego roku mogą zachodzić bowiem drobne zmiany dotyczące terminów i niezbędnych podczas rekrutacji dokumentów. Podstawą w procesie rekrutacji na kierunek jest oczywiście konkurs świadectw.
Studia I i II stopnia
Studiowanie zarządzania na Politechnice Warszawskiej jest możliwe w formie studiów i II stopnia. W przypadku studiów I stopnia o przyjęciu decyduje wynik uzyskany na maturze. Przedmioty, które są brane pod uwagę przy rekrutacji to: informatyka, historia, matematyka, wos, geografia, język obcy, biologia, fizyka, chemia oraz język polski. Przyjęcie na studia II stopnia odbywa się w oparciu o ukończenie studiów I stopnia na kierunku zarządzanie bądź pokrewnych.
Opinie o Politechnice Warszawskiej
Pod adresem Politechnika Warszawska – opinie można zdobyć rzetelne opinie na temat studiów od osób, które ukończyły ten kierunek lub dopiero go studiują. Można w ten sposób zdobyć kompleksowe informacje na temat nauki na tym właśnie kierunku i można poznać wszystkie najważniejsze tajniki związane ze studiami. Opinie od osób, które studiowały ten kierunek są szczególnie wartościowe i pozwalają na zdobywanie bardzo rozległej wiedzy.
Opis studiów na kierunku zarządzanie na Politechnice Warszawskiej
Zarządzanie jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. Wynika to z szerokich perspektyw zatrudnienia po ukończeniu studiów. Podczas nauki można zdobyć wiedzę z obszaru zarządzania procesami w przedsiębiorstwa oraz zarządzania w gospodarce cyfrowej. Dodatkowo studenci zdobywają rozległą wiedzę z obszaru prawa, ekonomii, finansów oraz księgowości. Absolwenci są dzięki temu znakomicie przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach na stanowiskach zarządczych i mogą świetnie radzić sobie z rozwiązywaniem problemów.
Program studiów/czego się nauczysz?
Politechnika Warszawska koncentruje się przede wszystkim na przekazywaniu nowoczesnej wiedzy, która odpowiada aktualnym potrzebom na rynku pracy. Studia kompleksowo przygotowują do pracy i pozwalają na zdobycie takich kompetencji jak:
Informacje o kierunku Zarządzanie na 40 uczelniach w Warszawie
Politechnika Warszawska - studia podyplomowe z zarządzania
Kierunek: Akademia Zarządzania IT w Administracji Publicznej
Czas trwania: 2 semestry
Cena: 5000 zł
Dla kogo jest ten kierunek?
Te studia są przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć i poszerzyć umiejętności i kompetencje, które pozwolą im na zarządzanie w jednostkach IT w administracji publicznej. To doskonała forma inwestycji w rozwój, która pozwoli poznać nowe, innowacyjne sposoby na zarządzanie w sytuacjach kryzysowych, otworzenie się na większą kreatywność oraz odwagą w podejmowaniu decyzji dotyczących działu IT. Zarządzenie zarówno systemami jak i zasobami w ramach zespołu wymaga ciągłego doskonalenia wiedzy oraz przekładania jej w praktycznym zastosowaniu.
Jakie umiejętności można nabyć w czasie studiów?
Przede wszystkim nacisk kładziony jest na efektywne zarządzanie zasobami IT. Wiąże się to z poprawną diagnostyką problemów, przewidywaniem z jakimi trudnościami można się spotkać i maksymalnemu ich zapobieganiu. Dodatkowo absolwenci tego kierunku otrzymają wiedzę jak prowadzić działania w zakresie bezpieczeństwa oraz jak wygląda zarządzanie kryzysowe w zapewnieniu usług IT. To bardzo ważne umiejętności, która pozwolą na szybkie reagowanie.
Kierunek: Zarządzanie produkcją audiowizualną
Czas trwania: 2 semestry
Cena: 5500 zł
Czy to kierunek dla mnie?
Jeśli planujesz pracę w dziale promocji, agencji PR czy stacji telewizyjnej to te studia podyplomowe są właśnie dla Ciebie. Ich celem jest powiększenie wiedzy i umiejętności umożliwiających efektywne zarządzanie produkcją audiowizualną. To świetny kierunek dla pracowników administracji publicznej, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie promocji i reklamy.
Czego można się nauczyć na tym kierunku?
Celem tego kierunku jest nie tylko usystematyzowanie wiedzy, ale także zdobycie nowych umiejętności, które będą przydatne w codziennej pracy w zarządzaniu produkcją. To nie tylko procesy planowania, ale także prognozowania możliwych do napotkania przeszkód i im zapobieganie. Praca w zarządzaniu wiąże się z dużą odpornością na presję czasu i szybkim podejmowaniu decyzji. Ocenienie ryzyka to bardzo cenna umiejętność. Studia mają także pobudzić kreatywność i dodać odwagi w innowacyjnym podejściu w pracy.
Data publikacji: 16-02-2022
8 zasad zarządzania czasem
Zarządzanie
Zarządzanie na UW
Jak motywować zespół