Adres: ul. Kaleńska 3
04-367 Warszawa
TEL. 518 957 332, 22 870 00 01
Dietetyka I stopnia (zobacz kierunki) | Kosmetologia I stopnia (zobacz kierunki) | Pedagogika (zobacz kierunki) |
Dietetyka II stopnia (zobacz kierunki) | Kosmetologia II stopnia (zobacz kierunki) |
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie jest uczelnią niepubliczną, działającą od 2009 roku. Jej założycielem i Rektorem jest dr Beata Mydłowska, prof. USM. Uczelnia posiada własny kampus przy ul. Kaleńskiej 3 w Warszawie na Pradze Południe. Jej celem jest kształcenie umiejętności praktycznych i przygotowanie Studentów do wykorzystywania zdobytej wiedzy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społeczno-gospodarczym.
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie wpisana jest do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 358.
Uczelnia kształci na dwóch poziomach licencjackim i magisterskim na dwóch wydziałach: Wydziale Nauk Społecznych i Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, w ramach trzech kierunków: pedagogiki, dietetyki, kosmetologii. USM oferuje także liczne kursy, szkolenia oraz studia podyplomowe. Programy studiów są przygotowywane we współpracy z pracodawcami, zaś dzięki dużej ilości zajęć praktycznych studenci uzyskują wiedzę, kompetencje i umiejętności pożądane na rynku pracy.
OFERUJEMY KSZTAŁCENIE W NASTĘPUJĄCYCH KIERUNKACH:
WŁADZE UCZELNI:
Ścieżka kształcenia na USM w Warszawie
KOSMETOLOGIA
Kształcenie na kierunku Kosmetologia odbywa się w systemie studiów I oraz II stopnia
Studia I stopnia: 6 semestrów, tryb stacjonarny lub niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł licencjata na kierunku Kosmetologia w jednej z następujących specjalności:
Studia II stopnia: 4 semestry, tryb niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł magistra na kierunku Kosmetologia w jednej z następujących specjalności:
DIETETYKA
Kształcenie na kierunku Dietetyka odbywa się w systemie studiów I oraz II stopnia
Studia I stopnia: 6 semestrów, tryb stacjonarny lub niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł licencjata na kierunku Dietetyka w jednej z następujących specjalności:
Studia II stopnia: 4 semestry, tryb niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł magistra na kierunku Dietetyka w jednej z następujących specjalności:
PEDAGOGIKA
Kształcenie na kierunku Pedagogika odbywa się w systemie studiów I oraz II stopnia
Studia I stopnia: 6 semestrów, tryb stacjonarny lub niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł licencjata na kierunku Pedagogika w jednej z następujących specjalności:
Studia II stopnia: 4 semestry, tryb niestacjonarny
Absolwent USM otrzymuje tytuł magistra na kierunku Pedagogika w jednej z następujących specjalności:
Szkoły Beaty Mydłowskiej działają od 1999 roku, obecnie uczęszcza do naszych placówek blisko 1000 uczniów, słuchaczy i studentów. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie: informatyczną, chemiczną oraz zawodowe (kosmetyczną, wizażu i fryzjerską). Sale lekcyjne zaopatrzone są w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, część wyposażona jest w sprzęt multimedialny i tablice interaktywne. Niezwykle istotna w naszym programie edukacyjnym jest nauka języków obcych, dlatego w zależności od wybranej szkoły można u nas uczyć się: j. angielskiego, j. niemieckiego, j. hiszpańskiego lub j. rosyjskiego. Uczniowie liceum i technikum (dla młodzieży i dorosłych) oraz Policealnej Szkoły Administracji nie płacą czesnego. Studenci i słuchacze pozostałych szkół mogą wnosić opłatę za naukę nawet w kilku ratach. Budynki szkolne są objęte systemem monitorowania, co podnosi poziom bezpieczeństwa.
Umożliwiamy również naukę w systemie indywidualnym. Nabór do wszystkich szkół prowadzony jest w sposób ciągły.
KOMPLET DOKUMENTÓW NALEŻY ZŁOŻYĆ DO DZIEKANATU
ul. Kaleńska 3, 04-367 Warszawa
Tel. 518 957 332 / 22 870 00 01
ZASADY PRZYJĘCIA NA STUDIA I STOPNIA
O przyjęcie na studia I stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający:
Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów:
W razie braku dokumentu poświadczającego znajomość języka, Uczelnia będzie potwierdzać stopień znajomości języka polskiego pozwalający na podjęcie studiów w języku polskim podczas rozmowy wstępnej z kandydatem na studia. Cudzoziemcy ubiegający się o przyjęcie na studia muszą posiadać polisę ubezpieczeniową na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kształcenia w Polsce albo Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W przypadku nie posiadania polisy Cudzoziemcy zobowiązani są przystąpić do ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia niezwłocznie po rozpoczęciu nauki. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń:
ZASADY PRZYJĘCIA NA STUDIA II STOPNIA
Przyjęcia na studia w Instytucie Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Warszawie odbywają się bez egzaminów wstępnych. Do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku „kosmetologia” lub „dietetyka” upoważnione są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjata). Ponadto od kandydatów wymaga się złożenia następujących dokumentów:
Wymagania na kierunek kosmetologia II stopnia
Osoby, które chcą studiować kosmetologię w ramach magisterskich studiów II stopnia, powinny mieć ukończone studia pierwszego stopnia o tym samym profilu lub też posiadać dyplom licencjata kierunku, który jest zbliżony profilowo. Wtedy jednak trzeba zobowiązać się do wyrównania istniejących różnic programowych. Inną możliwością jest posiadanie dyplomu co najmniej dwuletniego studium kosmetycznego bądź rocznych podyplomowych studiów z zakresu medycyny estetycznej lub dermatologii kosmetycznej.
Wymagania na kierunek dietetyka II stopnia
W ofercie uczelni znajdują się również studia II stopnia na kierunku dietetyka. Mogą się na nie zapisać kandydaci, którzy ukończyli kształcenie pierwszego stopnia na tym kierunku, ale nie tylko. Osoby, które nie ukończyły dietetyki I stopnia mogą być dopuszczone na studia II stopnia, jeśli mają dyplom kierunku zbliżonego profilowo, a jednocześnie zobowiążą się do wyrównania wszystkich istniejących różnic programowych.
W ofercie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Warszawie znajduje się również sporo kierunków studiów podyplomowych. Jest to oferta kształcenia skierowana do osób, które już posiadają wyższe wykształcenie, ale chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Studia podyplomowe trwają dwa semestry, realizowane są w systemie zjazdów weekendowych, które odbywają się zwykle dwa razy w miesiącu. Absolwenci uzyskują certyfikat ukończenia studiów bądź też dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji czy umiejętności.
Kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Warszawie:
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
ul. Kaleńska 3, 04-367 Warszawa
(+22) 870 00 01 / 518 957 332
dziekanat@usmbm.edu.pl
usmbm.edu.pl
Godziny pracy Dziekanatu:
Poniedziałek – Piątek, 8:00 – 17:00
Sobota – Niedziela, 8:00 – 14:00 (tylko w weekendy „zjazdowe”)